ZOOLOOGIARING

Meie kodused lemmikloomad

Paljudel on kodus üks või mitu lemmiklooma. Jätkame meie kodulehe fotonäitust zooloogiaringi õpilaste kodustest lemmikloomadest (võivad olla ka vanavanemate, sugulaste või naabrite ja sõprade juures). Võtame need lemmikloomad, kelle eest peab eraldi hoolitsema ja kes muidu hakkama ei saaks. Seega õues elavad varblased ja toas ukerdav kärbes ei lähe arvesse. 

Saatke oma lemmikloomade fotod minule (aivo.tamm@ut.ee).  Lisage juurde oma nimi, lemmiklooma liigi nimi ja kui on, siis lemmiku nimi. Kirjutage 2-3 lauset oma lemmikloomast. Kirjutage kindlasti, kui ei soovi oma nime avaldada. Kirjutaksime ainult eesnime.

 

vaata ka: Kodused lemmikloomad 2020-2021 >>

 

ZOOLOOGIARINGI KODUSED LEMMIKLOOMAD
ARTURI JA ALEKSANDRI KASS PÄTU

Kass Pätu elab vanaema juures. Ta on Scottish fold tõugu, halli värvi, super-armas 6 aastane kiisu. Ta jookseb väga kiiresti. Talle meeldib kõige rohkem oma liblika mänguasjaga mängida.
HENDRIKU HARJASGEKO KEKS

Ta on väga nunnu ja armas. Tavaliselt öise eluviisiga. Ta on roomaja ehk reptiil.
RICHARDI KASS 
MAIA KASS TOM

Nimi tuli multikast “Tom ja Jerry”. Ta on 10 aastane. Tal on sünnipäev 23. oktoobril. Me leidsime ta õuest. Ta on iseseisev ja sõbralik. Ta lehvitab saba kui talle midagi ei meeldi.
OLIVERI KOER LUNA

Luna on West highlandi white terjer. Luna saab peagi 3aastaseks ja on meie perele suureks rõõmuks, eriti meeldib talle aias koos lastega mürada, asjade äratoomise mängu mängida ja magada.
MIRT JA TEMA KOERAD

Vasakul on Elly, kes elab maal vanaisa juures. Paremal on Filipp, kes elab Tartus meie kodus. Filipi tõug on karmikarvaline foxterjer. Elly on lühikarvaline foxterjer. 
KREET JA TEMA KOER FILIPP

Minu lemmiklooma nimi on Filipp. Filipi tõug on karmikarvaline foxterjer. 
EMMA JA MIIA MINIHAMSTER KIKU

Kiku on 8 kuud vana ja sööb puuvilju ja juurvilju (ilma seemneteta), võilille lehti, hamstri segatoitu, mis koosneb pähklitest, seemnetest jne. Tema iseloom on pigem uudishimulik, sportlik (jookseb terve öö oma rattas). Tema puur ei haise, sest ta ise on nii väike. 
JOOSEPI JA LIISA KOER PLIKA

Plika on 14-aastane labrador. Ta on pruuni värvi. Ta on sõbralik. Talle meeldib magada, süüa ja ujuda.
LENNA RAAGRITSIKAD

Raagritsikad söövad melissi ja nad on mul juba mitu aastat olnud. Muidu pole mul võimalust olnud neile nimesid panna, sest nad on kõik väga sarnased, aga hiljuti oli meil probleem, kus enamus raagritsikad surid ära ja jäid alles ainult kaks täiskasvanut, kellele ma panin nimeks Erkki ja Bobi ning keda on pildi peal ka näha. Erkki on veidi vanem, pruunikam raagritsikas ja Bobi on (kuigi seda on nüüd, kus ta on vanem natuke raskem näha) rohekam, kummaliselt tumeda sabaga. Aga õnneks on nüüd korralikult beebi raagritsikaid juurde tulnud ja nüüd on meil raagritsikaid umbes kakskümmend.
ROBIN JOELI KASS SIRMIK

Sirmik on 10-aastane. Mulle meeldib, et ta tuleb minu juurde. Kui ta on minu süles, siis ta nurrub.
JOHANNESE KASS NOORA

Pildil on minu lemmikloom Noora.
Ta on  kodukass. Ta elab planeedil Maa
Sissi


Achilleus lamab ja Sissi istub


Achilleus


Laferme


Muusik

KAROLIINE JA OLIVIA KASSID ACHILLEUS JA SISSI NING HOBUSED LAFERME JA MUUSIK

Karoliine: Need hobused piltidel on mõlemad minu lemmikhobused. Pruuniga ratsutan peaaegu iga nädal. Aga kollane on juba 27 aastane ning temaga väga ei sõideta enam. 
KRISMO KASSID DEMI JA SÄM

Mul on 2 kiisut, Demi 4a. ja Sämi 2a. Kutsun neid vahepeal ka kaššideks/kaššikarjaks kui nad pahandust teevad.
KARELI RAAGRITSIKAD

Karelile meeldivad tema raagritsikad väga. Talle meeldib neid käe peale võtta ja niiviisi neid jälgida. Neid on kokku 4 tükki, aga pildi tegemise hetkeks olid teised väga hästi end keskkonda ära peitnud, neid poleks pildilt nähagi olnud.
JOHANN ANDRI KASS NUKI

Minu lemmikloom on must kass, nimeks Nuki. 3-aastane isane kass. 
Muhvin ja Kõrsik


Põhjakoristaja Tsirkoon


Põhjakoristaja Tsirkoon


Terneetsia Safiir

LIINE KASSID MUHVIN JA KÕRSIK NING KALAD

Mul on kodus kassid olnud 6 aastat. Vanem kass Muhvin on 6-aastane ja noorem, Kõrsik on 2-aastane. Muhvin on hästi rahulik ja inimeste suhtes pelglik. Kõrsik on väga mänguhimuline ja talle meeldib väga kõrgete riiulite ja kapi otsas turnida. 

Kalad on meil olnud 8 aastat. Kalad on nimed saanud kivimite järgi. Põhjakoristajaid on meil tegelikult kokku kolm: Tsirkoonil on ka väiksem õde. Seda on lõbus vaadata, kuidas nad suuga mööda klaasi liiguvad.
JANNO KASS KATS

See on meie 10-aastane kass. Alguses oli tema nimi Ats, aga siis selgus, et ta on hoopis kassitüdruk ja nii sai temast Kats. Katsile meeldib vahel käia õues muru näksimas.

SANDRA HELENA JA SOFIA KLARA LEOPARDGEKO GIKI

Ta on nunnu. Kui Sofia teda vaatab, siis ta naeratab.
AULE KASS MAU

See on mu kass nimega Mau. Ta on  väga aktiivne kass. Sõna “Mau” tähendab Vana-Egiptuse keeles kassi. Minu kassi nimi on seega “Kass”.
KARLI KOER PALLI

Ta on taksi ja jack russelli terjeri segu. Ta on tüdruk ja nimi on Palli. Valge karvaga, väikest ja madalat kasvu. Väga energiline ja sõbralik. Ta on minu kõige parem sõber.
KAURI KOER KUTSU

Tema nimi on Kutsu, jah lugesite õigesti Kutsu. Ta on minu tädi koer. Kutsule meeldib mängida asjade äratoomise mängu.

INGMARI KASS FIESTA

Fiesta on kümne aastane, sama vana kui mina. Fiestale meeldivad nöörid, sest ta saab neid tõmmata.
ARIANA KASS FOXY

See on Foxy ja ta oli kunagi minu lemmikloom. Ta oli armas ja karvane kass. Mulle meeldis tema juures pikutada ja tema nurru kuulata. Kahjuks teda enam meiega ei ole aga kindlasti tahaksin endale kunagi veel lemmiklooma.

KLAUS JA KOER MARU

See on minu sõber Maru. Maru ei ole minu koer, aga mulle meeldib temaga mängida. Talle meeldib pallimäng ja porgandeid süüa. 
Maru on vizsla tõugu. Ta on umbes 1-aastane.
ITI ILONA KASSID JA KOER

Mul on viis kassi ja üks koer. Punane kass on Kompu, üleni hall on Elsa. Nemad on kõige vanemad kassid. Musta-valgekirju on Miisu ja halli-valgekirju on Anna – nemad on Elsa lapsed. Siis on veel leidlaps Mätsu – tema on peaaegu valge, väiksete pruunide täppidega ja leemuri sabaga. Kõige keskel on meie Doora – tema on siledakarvaline foksterjer ja kõikidest loomadest vanim, 13-aastane. 
ROBINI HABEAGAAM DESMOND

Ta on 4-aastane agaamipoiss. Talle meeldib putukaid süüa, päikest võtta ja jälgida, kuidas ma õpin. Mulle meeldib ka teda vaadata, see on nii rahustav ja huvitav. Eriti siis kui ta putukatele jahti peab ja neid sööb.
ELIISE KASS TRIIBU

See on minu tädi kass Triibu. Ta on 6-aastane. Kassitüdruk Triibu on pärit talust ning talle väga meeldib mänguasju jahtida.

MIINA KOER HIPI NING HIIRED PIIKSU JA TUPSU

Koer Hipi (Segavereline kodukoer, Canis lupus familiaris)
Hipi on nunnu on sülekutsu. Talle meeldib hoogsalt mängida. Hipile meeldib ulguda.

Hiired Piiksu ja Tupsu (Jaapani tantsuhiired, Mus musculus molossinus)
Piiksu on uudishimulik ja teda saab kätte võtta. Tupsu on arglik ja põgeneb kohe, kui inimest näeb. Nad on väga pehmed ja osavad ronijad.

JUHANI KASSID BOBI JA BORIS

Üleni musta nimi on Bobi ja valgega on Boris. Võtsime nad varjupaigast. Nad on kaksikud ja saavad kevadel kahe aastaseks.

MIRTA MERISIGA TAKKA

Tavaliselt annan talle kurki, porgandit, paprikat, muru, võilillelehti, salatilehti ja loomapoes müügil olevat heina, krõbuskeid ja muidgi maiuspalu, mis on mõeldud merisigadele. Minu merisiga on valget värvi, ning suurte oranžide laikudega. Ta on 3-aastane ja tal on 16. märtsil sünnipäev. Ladina Keeles: Cavia porcellus.
TREVORI KANA KARAMELL
Karamell on Trevori käe all roninud puu otsa ja hüpanud batuudil, õnneks munad ei koogelmoogeldunud. Tänaseks kahjuks meie seast lahkunud.
JOONASE KASS TONDI

Minu lemmik on kass Tondi ehk Felis catus.Ta on 15 aastane pikakarvaline kodukass. Ta armastab lähedust.
JOHANNI ROBOROVSKI KÄÄBUSHAMSTRID ANNA JA SÄDE

Nad on ühe aasta vanused ja nimed on Anna ja Säde. Nad on väga kiired.
ARTYOMI KASSID VANDA JA TOBIAS

Nad on varjupaigast võetud. Tobias (3 a) ja Vanda (4 a). Tobi on meie juures juba aasta aga Vanda 7 kuud. Tobi on hall ja Vanda must.
HARRIETI TŠINTŠILJA HANS

Ta on 5 aastane ja väga väga karvane ja pehme. Talle meeldib väga liikuda (nt. joosta, hüpata) ja närida (nt. puitu, vahel ka plastikut, põhimõtteliselt kõike, mis ette jääb).

OTI JA KAURI MÄGER

Meil ei ole lemmikloomi, aga maal on meil mäger, kelle tegemisi saame jälgida. Mäger on väga tark loom. Tal on rehe all palju mõnusam kui õues tuule ja vihma käes.

https://photos.app.goo.gl/tLhskKan1UFHQFVYA
https://photos.app.goo.gl/X5YD13hJC1cDG3J29

Videode vaatamiseks tuleb google-kontoga sisse logida.

PIRETI KASSID MANDARIIN JA MAARI JA KOER ALYSSA

Mandariin (suur kass) on olnud osa minu perest juba üle 10 aasta. Maari (väike kass) võtsime me paar aastat tagasi siis, kui me olime just oma uude korterisse kolinud. Mandariin on kõige targem kass, keda ma tean ja Maari on linavästrik kassi kehas.
Koera tõug on Welsh Corgi Pembroke. Sain ta umbes aasta tagasi. Ta on väga armas, aga talle meeldib asju närida.KRIS KASPARI KASS PINOCCHIO

Pinocchio on visa hiirekütt, ta naudib suvalistes kohtades magamist. Talle saab palli visata nagu koerale, toob selle hammaste vahel tagasi.
HELENI KOER LOOLA

Minu koera nimi on Loola. Ta on ühe aastane ja ta on segavereline. Ta on kogu aeg väga energiat täis ja ta on hästi sileda karvaga.
ILONA KASS KIRP

Kirp on üheksane. Ta tuli meile Peipsi järve äärest. Kirp on isane ja vahel agressiivne. Nurrub hästi vaikselt. Talle meeldib magada minu voodis. Ta käib sageli õues ja ronib palju puude otsas. Kirbul oli ükskord väga suur käpavigastus. Ta käib õue akna kaudu.
SIMONA KASS KESSU

Kessu on kaheksa-aastane ja pärit varjupaigast. Ta on tintmust, nurrub väga kõvasti ja talle meeldib süüa. Kessu on väga pehme ja üsna arg. Talle meeldib teise kassiga mängida ja see näeb välja nagu kaklus. Kessu oli kaks nädalat kadunud ja pärast seda oli ta hästi kõhn. Kessu läheb õue aknast.


Sinu lemmiku pilt ja jutt tuleb siia…