ZOOLOOGIARING

Meie kodused lemmikloomad 2020-2021
Kaupo pärlkana


PIRETI KOER RÕÕMUPALL

Minu koera nimi on Rõõmupall. Ta on kolmeaastane ja ta saab varsti neljaaastaseks. Ta on shetlandi lambakoera tõugu ja on väga väike. Ta erineb teistest koertest sellepärast, et ta on erivajadustega. Rõõmupall sündis väiksemana kui teised kutsikad ja tema hambad olid valesti (tal on ülahambumus). Kui meie pere poleks teda endale võtnud, oleks ta magama pandud. Väikse kutsikana pidi Rõõmupall kandma spetsiaalseid koerte breketeid, need tegi talle Eesti Maaülikooli loomade hambaarst Kadri Kääramees. Tänu temale on Rõõmupalli hambad nüüd peaaegu normaalsed ja ta saab elada täiesti täisväärtuslikku koeraelu. Rõõmupalli supervõime on teha kõik temale lähedalolevad inimesed rõõmsaks.
 PIRETI KASSID MANDARIIN JA TÄHEKE

Mandariin oli meie pere kõige esimene lemmikloom. Ta on suur punast värvi paks kass, kes armastab ahju otsas mõnuleda ja vahepeal ka hiiri püüda. Mandariini saime me pärast seda, kui meie pere hoidis mõnda aega minu vanemate sõbra kasse. Pärast seda tuligi meil mõte võtta kaks isast kassi nimega Apelsin ja Mandariin. Kahjuks kadus Apelsin ära, kui ma olin alles kuueaastane. Pärast tema kadumist otsustasime me võtta endale uue punase valge põllega kassipoja, kellele minu noorem õde pani nimeks Täheke. Alguses arvasime kõik, et Täheke on tüdruk, kuid pärast tema esimest loomarstivisiiti tuli välja, et ta on hoopis POISS!

Mandariin ja Täheke on elus palju hiiri ja teisi väikeloomi püüdnud, näiteks mutte, sisalikke, karihiiri, vesirotte jne. Ükskord jäi Mandariin haigeks. Veterinaar vaatas tema kõhtu röntgeniga ja tema kõhtu oli kinni jäänud keegi noka ja tiibadega. Sellest ajast peale püüab Mandariin ainult maismaaloomi…

Täheke käitub vahepeal nagu inimene, sööb käpaga laua pealt toitu ning istub arvutilaua taga nagu päris inimene!

Kassid on lahedad loomad.
Karl Oskari koer Robi      

Ta on labradori tõugu, pruuni värvi ja isane koer. Ta on 1 aastane. Ta on vahel kuri, aga enamasti sõbralik. Talle meeldib metsas jooksmas käia.

Johannese kass Noora

Noora päeval magab toas aga öösel käib õues. Kui ta saab, siis ta on käib ka päeval korraks õues.

Eeriku kass Miisu

Ta on 2 aastane. Ta on üsna suur loom, kes on hommikul ja õhtul mängulusti täis. Päeval ta põõnutab päris palju. Suvel  on ta maal aga talvel linnas.

Sofia kääbussiil Felix    

Felix on arglik. Felixile meeldivad jahuussid, hiired, prussakad jne. Felixile meeldib päeval rohkem magada ja öösel toimetada.
Sanderi kass Elsa 

Ta on 5 aastane. Talle meeldib väga mängida ja minu süles magada. Ta elab sügisel, talvel ja kevadel linnas, aga suvel elab ta maal. Talle meeldib väga suvel hiiri püüda. Ta on musta-hallikirju väga kohev ja karvane.
 


Artyomi kassid Kljaksa (must) ja Brasja (valge)

Brasja oli Kljaksa ema. Kahjuks teda ei ole juba 3 aastat meiega. Kljaksa on 17-aastane. Talle väga meeldib akna peal istuda ja vett juua. Sülle ta ei soovi aga padja peale ikka.
 


Williami kass Mars

Minu kassile meeldib tavaliselt joosta mööda korterit ringi, mõnikord käime koos temaga õues jalutamas. Meeldib väga kraapida diivanit ning istuda ka paberkottides. Tal on väga suured silmad.
 
Reivo Kalle koer Milona   

Minu Koer Miloona on Taksi tõugu. Miloona karv on musta ja pruuni värvi. Miloona on väga armas ja peresõbralik koer.
 

Johannes Eiki kalad

Mul on akvaarium ja kalad: kupi, neoonkala, minikupid ning teod. Kui palju on minikupisid ja tigusid, ma ei tea. Neid on viimsel ajal sündinud juurde.
 
Alia Liza kass Stasik

Meil elab väga sõbralik ja vahva kass Stasik, kellele meeldib magada keskmiselt 18-20 tundi päevas, tema lemmiktoit on kana ja hakkliha. Stasik kaalub 7kg. Kui talle teha pai, siis kohe käivitatakse nurrumasin. Stasik on umbes 11.a., ta sattus meile varjupaiga vahendusel olles umbes 3- aastasena ja me oleme väga rõõmsad, et ta usaldab meid ning elab meiega!
 Tõnu akvaarium

Mul on kodus akvaarium, milles elavad kaks gupit, kaks kiiversäga, krevett ja tigu.
 

Aivo keskaasia kilpkonn ehk stepikilpkonn Kilbu

Sain endale kilpkonna, kui käisin 6. klassis. Õe klassivend andis selle mulle, sest ta läks Tartusse õppima ja ei saanud enam kilpkonna kasvatada. Kilpkonn oli harjunud toas vabalt ringi kõndima ja ei nõustunud mingis kinnises ruumis olema. Suvel oli ta õues muru peal kastis, öösel kasvuhoones. Kõige rohkem meeldisid talle võilille õied. Ka toas olles proovis ta vahetevahel põrandavaiba mustri kollaseid kohti hammustada.
k2
k3
Krismo kass Demi

Minu kiisu nimi on Demi. Ta saab kuu lõpus 1a. Ta on huligaan ja vahel kriimustab.
Ta on laudakass ehk tavaline kodukass.


Krismo aafrika hiidtigu Tiuks

Minu teine lemmikloom on Aafrika hiidtigu. Tema nimi on Tiuks. Nime sai ta selle järgi, et ta piuksus kui ehmatas. Märtsis sai ta 3a. Ta on rahulik.
Mia-Liisi koer Biby

Tema on koer Biby. Ta on u 13 aastat vana. Meie juures on ta elanud 10 aastat. Tema eelmises kodus ei hoolitsetud enam tema eest ja me saime ta endale. Ta on väga sõbralik koer. Talle meeldib väga diivanil magada. Ta oskab ka mõnda trikki: käppa anda, lamada ja istuda.

Ekke Jaani taksikoer Aadu 5 a
Riksi kass Totu, kes kraabib …
Mari ja tema koer Berta

Berta on pöörane inimestearmastajast retriiver, kes on pärit Poolast ja kelle passinimi on Madame de Pompadour. 


Mari kodukana Charlotte

Charlotte on justkui kutsikas, kes pidevalt inimestel sabas käib ja sugugi ei karda. Pildil on näha, kuidas ta mulle hoogsalt läheneb, teised kanad tagaplaanil ei tee aga minust välja. Ta on vana (4a) daam, kes enam ei mune ja on end üsna kogukaks söönud. 


Mari kodukana Clara


Mari kodukana Fatima


Mari kodukana Getter


Mari kodukana Gracia


Mari kodukana Hermione liivavannis


Mari kodukana (kukk) Kapten Kukk

Kanu (15) on meil igasuguseid, ma ükshaaval ei hakka tutvustama, aga neid on nii uhke välimuse kui ka uhkete munadega. Kukk hoolitseb nende eest hästi.


Mari ja tema nümfkakaduu Ruubi

Ruubi koorus meie kodus juba 10 aastat tagasi ja on minu suur austaja. Vahel õpime koos, vahel hüüame üksteisele teisest toast.


Mari viirpapagoid Tom & Jerry

Tom ja Jerry on härrased, kes ei lõpeta eal laulukädinat. Võtsin nad Ruubile sõbraks, aga tegelikkuses käivad nad pigem närvidele kui on sõbrad.
Ville kass Särts.


Ville lemmikkass Sass. Ta elas siis, kui Ville ei olnud veel sündinud


Ville kalad kupid. Saadud lasteaia mihklilaadaltP1p2
Jaani merisead

p3
Jaani merisead veel loodusmajas

Merisead sain ma loodusmajast. Otsustasin võtta nad selle pärast, et loodusmajas polnud nende jaoks ruumi ja kodus ema tahtis ka merisigu. Merisigu oli loodusmajas minu arvates neli. Minu merisigadele meeldib hommikul ja õhtul kriunuda, sellega nad annavad märku, et tahavad süüa. Minu merisead elavad võimalikult vaba elu – neil on iga kell võimalus valida, kas olla puuris või joosta toas ringi.p1
p2
p3
Liidi merisiga Pisike ehk Ui

Alumisel pildil on Pisikese kahe aasta sünnipäev. Küünlad on tema “tordil” , mille ta pärast ka ära sõi.p
Johannese kass Noora

Noora on umbes 2-aastane, saadud varjupaigast kassipojana. Ta oskab palli
ära tuua, kui talle visatakse, täpselt nagu koer.k1
k2
Kayla rotid Macky ja Snowie

Mul on 2 rotti. Snowie on valge ja Macky on musta-valgega. Snowiele meeldib süles pusada, aga Mackyle meeldib ringi joosta ja ei taha süles üldse olla.p1
Priidu merisigam1
Kassid liblikat jahtimas

m2
Kasside uus lelu

m3
Achilleus aknal

Karoliine ja Olivia kassid Sissi ja Achilleus

m4
Kassid uut ümbrust uurimas

m5
Bosse mängib

m6
Kseroformine Ronja

Karoliine ja Olivia kassid Ronja ja Bosse

Meil on 4 lemmiklooma – 2 musta kassi (õde ja vend Sissi ja Achilleus) on meie omad ning 2 musta kassi (õde ja vend Ronja ja Bosse) memme omad. Meie kassid on 4-aastased, memme omad 12-aastased. Meie kassid on veel noored ja armastavad hullata. Neil on ka väga huvitav komme – kui keegi on pikali, tulevad masseerima! Memme kassid on õuekassid ja käivad toas ainult söömas-magamas. Eelmisel nädalal kolis memm koos kassidega teisest Eesti otsast meile lähemale elama ning kassid alles tutvuvad uue elukohaga. Kogu meie pere armastab väga kasse!t1
Timmo kass Oliiv, hüüdnimi Volli

Volli on 1-aastane sõbralik, mänguhimuline ja uudishimulik noormees.
Tal on eriti uhked oliivikarva silmad, terased suured kõrvad ja kohev valge sabaots.r1
Riko kass Roosi

Minu lemmiklooma nimi on Roosi ja tõu nimi on triibik. Talle meeldib väga maal olla. 
Ta püüab väga palju hiiri.a
a
a
Arabella ja Taanieli raagritsikad

Neil ei ole nimesid, sest nad pidevalt paljunevad ning neid võib kõik koos puuris olla ligi 100 või isegi rohkem tükki. Hetkel elab meil koos mitu erinevat põlvkonda. On nii armasaid pruunikaid väikseid, rohelisi teismelisi kui ka vanu rauku. Meil on nad kodus olnud juba neli aastat ning neid on väga lihtne pidada, vahetades pidevalt toitu. Kui nad parajasti paljunevad, siis võivad pisikesed puuri õhupragudest välja pugeda ning lõpetada nii padja peal kui ka õues võõrasema süües.L1
L2
Lily kass Sushi

Meil on kass nimega Sushi, kes on kassipojana elanud hulkurielu. Meie juurde sattus ta Kassikaitse kaudu. Alguses oli ta väga arg ja kuri, ainult susises inimeste peale. Aga nüüd on ta täiesti kohanenud kodukass, kes tahab palju paitamist.


j1
Joosepi minihamster Ampsu

Ta on natuke näksiv. Talle meeltib olla oma kodus.e1
e2
Egerti deegu Aron

Aroni sain ma siis, kui lasteaia lõpetasin, praegu on ta umbes 2 aastat ja 4 kuud vana. Ta on muidu suhteliselt arg, aga kui ta sinuga ära harjub võtab ta sult sööki vastu ja lõpuks tuleb isegi sülle. Ta on väga osav ronija ja hüppaja ning talle meeldib väga asju närida ja selle jaoks paneme me talle õunapuu oksi ning soolakive. Ükskord näris ta isegi kardina nööri läbi kui välja sai.m1

Marceli panter kameelion Muhkel

Ta tavaliselt sööb kilke või rohutirtse ja magustoiduks usse. Talle väga meeldib turnida. Kui ta tahab välja tulla siis ta kraabib esi käppadega klaasi.r1
Rihardi kass Sonja

Minu kass on siiami tõugu. Kassi nimi on Sonja. Minu kass on tubane kass.a1
Brownie ja Oreo

a2
Tatar ja Mango

a3
Trühvel, Sihvka ja Choco
Annika mongoolia liivahiired

a4
Annika deegu Fred

Meil on 17 aasta jooksul olnud kokku 87 mongoolia liivahiirt. Praegu on mul 7 liivahiirt: emased Choco, Trühvel, Sihvka ning isased Mango, Oreo, Brownie ja Tatar. Chocol on olnud 3 pesakonda poegi, neist esimene (6 poega, endale jätsin Trühvli ja Brownie) ja teine (5 poega, omale jätsin Sihvka) oma venna Oreoga ning viimane (7 poega, endale jäi Tatar) oma teise venna Mangoga. Iseloomult on hiired igaüks isemoodi, aga neile kõigile meeldib väga närida, süüa, magada ja üksteise karva nakitseda. 
Mul on ka deegu Fred, kelle vend George kahjuks juba teist aastat taevastel rohumaadel seikleb. Fred on mees oma parimates aastates, kes enam kuigi aktiivne pole, kuid inimese tähelepanu naudib ta väga.

a5
Annika merisiga Bosse

Minu merisiga Bosse jäi tema eelmise peremehe elu keerdkäikude tõttu kodutuks. 8 närilist oli meile veel vähe ja nii võtsime ta endale. Bosse ruigab iga krabina peale, sest arvab, et saab süüa, ja hakkab nurruma, kui teda lõua alt sügada. k1
Kristoferi ja Karl Eriku vutid

Sellel aastal prantsuse vutid, munevad 1 muna iga päev suvaliselt puuri põrandale, pesakasti ei vaja.

k2
Kristoferi ja Karl Eriku koer Harri

Poola podhalani lambakoer, 4-aastane, 70 kilo, väga nunnu ja koduhoidev, suur kassiarmastaja.

k3
Kristoferi ja Karl Eriku kass Elvis

Pärsia kass – kuldne mustsuits värvusega, 1-aastane, elab karbis, armastab vett, meeldib olla süles.

k4
Kristoferi ja Karl Eriku kass Otto

Sinitabbymask värvusega pärsia kass, 9-aastane, nunnu ja ülirahulik, Karli kass,
Armastab magada diivanitel ja voodis, sööb kindlatel kellaaegadel.t1
Tom Alfredi koer Tossu

t2
Tom Alfredi koer Ronni

Saadan pildid oma vanaema koertega. Väiksem on Tossu ja tema on Norfolki terjer. Ja suurem on Ronni, kes on vene hurt. Tossule meeldib kõige rohkem süüa, ta võiks vist unes ka süüa. Ja Ronnile meeldib jooksmine.j1
j2
Joosepi koer Lumi

Koera nimeks on Lumi, ta on 3 ja poole aastane emane Šveitsi valge lambakoer. Lumi armastab kaugelt teiste koerte peale haukuda, kuid lähedale jõudes on sõbralik. Päeval puhkab ja õhtul mängib. Väga sportlik.r1
Robini habeagaam Desmond

Esiteks on mul habeagaam Desmond. Ta on parim lemmikloom, sõbralik ja huvitav. Ta saab kohe ühe aastaseks. Ta sööb erinevaid putukaid ja salatilehti. Vahest väga harva annan talle ka ühe mustika. See on naljakas, kui ta seda sööb. See on tema eriline maiuspala. Vahest ta saab jahuusse ka, see on aga rämpstoit talle, nagu mulle kartulikrõpsud, aga mulle maitsevad kartulikrõbsud ja Desmond sööb jahuusse ka hea meelega. Ta on tark ka. Oskab küsida terraariumist välja, kui kakada tahab. Kraabib siis vastu klaasi. Alguses ma arvasin, et ta tahab sülle. Aga kui välja lasin, siis ta kakas minu peale. Ja terrarium jäi puhtaks.

r2
Robini jahuussid (jahumardika vastsed)

r3
Robini kilgid 

Panin pildid tema söögist ka. Siin on jahuussid ja kilgid. Need on meil ka nagu lemmikloomad kodus. Neid peab ju ka söötma ja jootma ja puhtust hoidma. Kilgid võivad öösel päris kõva häält teha. Ükskord me ei teadnud, et kilgid seda häält teevad ja arvasime, et mõni patareidega mänguasi on rikki läinud.

r4

Robini akvaarium

Meil on ka akvaarium. See on päris suur, 300 liitrit. Seal on mitut liiki kalu. Seal on viis barbust, mustad ja triibulised. Kolm  Macrognathus´st, üks põhjakoristaja (Ancistrus sp.), kaks vetikasööjat. Veel on kahte sorti tigusid. Tavalised n.ö. prügiteod, kes on ilmselt taimedega akvaariumisse sattunud ja siis ühed terava tipuga kojaga, kes peaks neid teisi tigusid sööma.

r5
Robini kass Tripsu

Kass on meil ka. Ta on emane ja ta nimi on Tripsu. Tripsu on juba 12-aastane. Ta on sõbralik ja armas. Talle meeldib palju magada. Aga suvel ta püüab õues isegi hiiri. Siis ta tahab neid tuppa ka tuua meile näitamiseks. Emale see eriti ei meeldi. Trispsu poegi ei saa, talle tehti operatsioon.m1
Marie merisiga Mustu

Meile mõlemale meeldib üksteisega koos olla. Mulle meeldib eriti Mustut süles hoida, ta kuriseb ja nohiseb nii armsasti ja on mulle tõeline ja hea sõber. Mustu on aasta ja kolm kuud vana. Talle meeldib joosta, oma võrkkiiges kiikuda ja istuda oma uues reisikotis. Kui köögis külmiku uks käib, siis hakkab Mustu kõvasti ruigama (pahandama, et tahab süüa), sest talle maitseb salat ja petersell, mida saab just külmkapist.m1
Milani koer Apollo

Apollo on kõigi lemmik ja teda jagub ka kõigile – ta on suur Saksa dogi ja saab kohe kolme aastaseks.

m2
Milani merisiga Milvi

Milvi on karvane merisiga ja ta on umbes kuue aastane.

m3
Milani merisiga Pilvi

Pilvi on sfinks-merisiga ja tema on umbes viie aastane. Milvi ja Pilvi on suured sõbrannad, vahel kaklevad ka. Armastavad üle kõige värsket kurki.r1
Remo kass Isco

Püüab hiiri ja mutte.u1
Uku-Arthuri koer Leedi

Koer Leedi – väga aktiivne, temale meeldib hüpata, temale meeldib mängida, aga ta on liiga suur meie mängude jaoks. 

u2
Uku-Arthuri kass Laima

Kass Laima – väga aktiivne, ei taha süles olla, ta elab omapäi.

u3
Uku-Arthuri madu Archik

Madu Archik – ta on ilus, minu lemmik loom.uk1
Uku Kaareni krabi Sigmund Ükssõrg

Krabil on seline nimi sest kui me ta loomapoest ostsime, oli tal ainult üks sõrg. Meie juures on ta mitu korda kesta vahetanud ja talle on uus sõrg kasvanud.

uk2
Uku Kaareni madagaskari sisiprussakad

uk2
uk3
uk5
Uku Kaareni akvaariumikalad

Mulle meelidivad kõik mu loomad.m1
m2
Maria Elisa koer Kyoto

Kyoto on rõõmsameelne nelja ja poole kuune must saksa lambakoer, kellele meeldib mängida, süüa ning magada. Ta on väga vapper ja uudishimulik koer, kes on alati valmis su tuju tõstma.r1
Ruubeni madagaskari sisiprussakas

r2
Ruubeni rotts1
s2
Senni panter kameeleon Roosi

See on minu emane Panter kameeleon Roosi, sain ta mõni päev tagasi. Roosi on rahulik ning talle meeldib ka vahel võrgu küljes rippuda ja nalja teha. Püüan talle õuest putukaid, keda ta saaks jahtida.s1
Simona koer Henna

Henna tõug on Papillon. Ta on viie aastane. Talle meeldib süüa.h1
Heleli džungaaria käpikhamster Nöps

h2
Heleli džungaaria käpikhamster Roosi

Nöps oskab käppa anda. Roosi kääksub, kui talle midagi ei meeldi. Neile maitsevad väga jahuussid. Nad magavad päeval ja öösel umbes kl 22.00 hakkavad tegutsema (nt jooksurattas jooksma).a1
Adeele roborovski kääbushamster Sipsik

Mul on kodus roborovski kääbushamster. Tema nimi on Sipsik. Ta on isane hamster. Praegu on ta poolteist kuud vana. Ma sain ta 15.aprillil. Öösel teeb ta kõva lärmi, aga mina ei kuule midagi. Ta sattus meie pereliikmeks natuke ootamatult, sest me ootasime tegelikult kuldhamstrit. Aga kuldhamstrid ei jõudnud poodi. Siis jõudsid hoopis roborovski kääbushamstrid ja kui me viimasel hetkel poodi jõudsime, siis oli ainult üks hamster veel alles. Siis me võtsime selle viimase hamstri ära, sest ma ei olnud nõus kaks nädalat ootama. Kui ma oleksin kaks nädalat oodanud, siis ma oleksin saanud kuldhamstri. Praegu on Sipsik juba kohanenud ja näitab ennast rohkem. Ta on nunnu ja mulle väga kallis! Mulle meeldib tema eest hoolitseda, teda käes hoida ja teda jälgida.


f1
f2
Fredi kuningboa